Tvarumas statybos sektoriaus gaminiuose: vis labiau lygiuojamės į Vakarus

Pasauliui vis greičiau ir tvirčiau žengiant link tvaresnių produktų ir paslaugų, neatsilieka ir statybų sektorius – naujiems pastatams taikoma aukščiausia energinio naudingumo klasė A++, statybose naudojami gamtai mažiau įtakos turintys ar visiškai ekologiški produktai. Nemažai prie tvarumo prisideda ir „Tegra State“, kurios produktų asortimente – vis daugiau gamtai draugiškų gaminių, dėmesys jai rodomas ir kitais įmonės sprendimais.

Viskas prasideda nuo pakuotės

Kiekvienas statybų profesionalas susiduria su situacija, kai statybų ar remonto metu susikaupia krūvos statybinių medžiagų pakuočių. Todėl į pastarųjų tvarumą gamintojai kreipia ypatingą dėmesį, tai daryti įpareigoja ir Europos Sąjungos (ES) reikalavimai – jie nurodo, kad privaloma perdirbti visas statybinių medžiagų pakuotes: metalines, popierines ir plastikines, bei kitas įvairias plėveles.

Suprasdama tvarumo svarbą, „Tegra State“ jau ne vienerius metus ypač didelį dėmesį skiria pakuočių perdirbimui. Todėl įmonės platinami produktai gaminami tarptautinius standartinius atitinkančiose ES gamyklose, jiems taikoma griežta žaliavų atranka ir gamybos kokybės kontrolė, gamintojai išduoda pažymas apie galimybę pakuotes perdirbti.

Tikimasi didesnio proveržio

Kita svarbi sritis, kalbant apie tvarumą ir ekologiškumą, yra patys produktai. Jau dabar didžioji dalis „Tegra State“ parduodamų gaminių – montavimo putų ir hermetikų Fome Flex, juostų ZOOM, klijų POINT, aerozolinių dažų INRAL– yra paženklinti EC1PLUS, ISEGA, M1 ir kitais sertifikatais. Pastarieji parodo, kad gaminiai draugiški aplinkai ir žmonių sveikatai. Kitaip sakant, įmonės gaminiai niekuo nenusileidžia Vakaruose parduodamai produkcijai. Dideliu postūmiu tvarumo link turėtų tapti naujos kartos poliuretaninės putos, kurių 30–40 procentų turėtų būti galima perdirbti.

Įmonės gaminių asortimente taip pat mažinama skiediklio ir kaučiuko pagrindu pagamintų klijų, pereinama prie hibridinių ir akrilinių formulių produktų. Čia reikėtų išskirti „Point“ serijos hibridinius klijus, kurie yra ne tik draugiški aplinkai, bet ir puikiai sukimba su daugeliu medžiagų. Pavyzdžiui, „Point 104 Turbo Fast & Strong Fix“ hibridiniai klijai pasižymi net 38 kg/cm2 siekiančia sukibimo jėga ir puikiai sukimba su betonu, mūru, tinku, keramika, stiklu, kietu PVC, metalais, akmeniu, OSB, mediena ir kitomis medžiagomis.

Įvertina vis daugiau klientų

Kadangi nauji, tobulesnės formulės produktai ne tik nekenkia gamtai, bet ir žmonių sveikatai – neišskiria lakiųjų organinių junginių po sustingimo, jie populiarėja tarp statybos profesionalų ir nedidelius remonto darbus atliekančių mėgėjų.

Pastebima, kad klientams svarbu ir tai, kad tvarumas atsispindi ne tik įmonės produktuose, bet ir veikloje. Todėl „Tegra“ grupė, kurią sudaro ne tik „Tegra State“,  bet ir „Tegros Holdingas“, „Tegra Latvia“, „Tegra Nordics“ ir „InTegra House“, „TEGROS Ukraina”, imasi įvairių su tvarumu susijusių projektų.

Ilgalaikėje perspektyvoje įmonių grupė ketina vis labiau plėtoti atsinaujinančios energijos projektus ir diegti nulinės CO2 emisijos energijos sistemas. Jau dabar „Tegra“ biuruose įdiegti šilumos siurbliai oras-oras, kurie šildo ir vėsina patalpas, jiems reikalingas kur kas mažesnis elektros energijos kiekis. Dar 2015 metais įkurtose kūrybinėse dirbtuvėse „inTegra House“, kurios pastatytos ir įrengtos pagal naujoviškiausius reikalavimus, pasitelktas geoterminis šildymas, dirbtuvių veikloje pasiekiama nulinė CO2 emisija. Čia taip pat vyksta ne tik komandos saviraiškos ir idėjų dalinimosi susitikimai, bet ir klientams organizuojami produktų pristatymai bei pristatomi dėl tvarumo nuveikti darbai.