Pavasaris – geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą: kokių darbų imtis pirmiausia?

Pavasaris, remiantis ilgamete specialistų patirtimi, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Pastato šiltinimas

Pavasaris – tinkamiausias metas pradėti apšiltinimo darbus lauke: vyrauja optimalios oro sąlygos, maža tikimybė, kad orų permainos sustabdys darbus, ilgėjant dienoms įmanoma ilgiau dirbti lauke. Pavasarį apšiltinti labiausiai šilumą praleidžiančias pastato vietas (dažniausiai tai – namo palėpė ir sienos) taip pat patariama dėl galimybės sumažinti namų vėsinimui reikalingos energijos kiekį ir sąskaitas vasarą.

Namų apšiltinimui ir izoliavimui rekomenduojama naudoti „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijus, kuriuos galite naudoti be išimties visoms šiltinimo medžiagoms, pavyzdžiui, fenolio putų poliuretano ir polistirolo izoliacinėms plokštėms montuoti. Itin svarbu, kad minimi putų klijai pagreitina darbus – šiltinimui skirtas plokštes pakanka laikyti vos minutę. Putų klijai stingsta 15 minučių, o dar už pusvalandžio jau gali atlaikyti iki 18 tonų į kvadratinį metrą apkrovas. „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ leidžia priklijuoti iki 14 kv. metrų dydžio šiltinimo plokštę, o vieno flakono užtenka išpūsti net 95 metrų ilgio siūles.

Visgi svarbiausia, kad šie 60 sekundžių putų klijai suderinami su kitomis šiltinimo medžiagomis pagal ETICS (angl. external thermal insulation composite system, liet. fasadų šiltinimo sistemos) sertifikavimą ir suteikia galimybę išgauti geriausias termoizoliacines savybes. Kitaip sakant, naudojant produktus, kurie turi ETICS sertifikatus, gaunama geriausia šiluminė varža.

Padeda išvengti klaidų

„FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai taip pat giriami dėl savo sukibimo ir su kitomis statybinėmis medžiagomis: betonu, mūro blokeliais, keramikinėmis ir akmens masės plytelėmis, metalu, aliuminiu. Taigi, naudojant šiuos putų klijus, šiltinimo medžiagas galima klijuoti prie mūro sienų ar pamatų, gipso ar OSB plokštės, tinko. Šis produktą taip pat galima naudoti ir su judančiomis statybinėmis medžiagomis kaip mediena.

Dėl savo universalumo ir savybių šie putų klijai taip pat padeda išvengti kai kurių klaidų. Dažniausios klaidos vykdant pastatų apšiltinimą pasitaiko, jei sienų apšiltinimui skirtų medžiagų paviršius padengiamas per mažu klijų kiekiu ar netinkamai izoliuojama ventiliacijos sistema, blogai hidroizoliuojami paviršiai, tokiais atvejais gali vystytis ir pelėsis. Tačiau naudojant „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“, dėl putų klijų elastingumo ir tvirto sukibimo sumažėja tikimybė šiltinimo medžiagoms pasislinkti, atsirasti tarpams ir vystytis pelėsiui.

Nors minėtus putų klijus galima naudoti net esant nulinei temperatūrai, kas leidžia efektyviau planuoti darbus lauke, tačiau reikia atsižvelgti į pasirinktų statybinių medžiagų naudojimo reikalavimus.  Apšiltinimo medžiagas priklijavus su jomis suderinamais sertifikuotais produktais, taip pat svarbu nepamiršti užpildyti įtrukusius paviršius, apšiltinimo medžiagą pritvirtinti smeigėmis ir tinkamai uždėti apdailos detales.

Profilaktinė apžiūra

Atėjus pavasariui statybos profesionalams rekomenduojama profilaktiškai patikrinti konstrukcijų būklę ir stogo dangą, nes per pažeidimus ir įtrūkimus į namų vidų gali patekti drėgmė. Taip pat išvalyti ir apžiūrėti namo latakus ir lietvamzdžius, kad juose nesikauptų vanduo bei negadintų apdailos. Pavasarį verta patikrinti ir palanges, ar jos nesusidėvėjo ir neatsilaisvino. Putų klijais palanges galima klijuoti tiesiai ant betono, tačiau, kad jos neprarastų savo savybių, reikėtų uždengti nuo tiesioginės saulės spindulių.

Pavasarį geriausias metas įvertinti pastato išorę: mūrą ir plytas, dekoratyvines plyteles, dailylentes. Įvairius įtrūkimus dėl itin mažo antrinio plėtimosi gali užsandarinti ir dekoratyvines detales pritvirtinti tas pats „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“. Pavasarį taip pat rekomenduojama atlikti sodo, terasos ir lauko virtuvės atnaujinimo darbus. Kone visuose įvardintuose apdailos ir profilaktinės pastato priežiūros darbuose galima naudoti „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ klijus-putas, bei išgauti geriausią darbų kokybę, darbus atlikti greitai bei saugiai.

Fome Flex- GAUNI DAUGIAU!