Stogo dengimas ir atnaujinimas

Kokius pagalbininkus rinktis bei kaip išvengti dažniausių klaidų?

Baigiantis vasarai ar prasidedant rudeniui namų stogų dengimas ir remontas neretai atsiduria būtinųjų prieš žiemą padaryti darbų sąrašo viršuje. Tačiau ši veikla reikalauja įgūdžių, kruopštumo bei sumanumo. Todėl kyla klausimas – kaip tokį darbą atlikti kokybiškai, paprastai bei išvengiant pagrindinių klaidų? Dalinamės praktiškais ir naudingais patarimais kiekvienam namų meistrui.

Akylai įvertinkite būklę

Dažnai galvojama, kad stogo dengimo ar remonto darbai prasideda tik jau ant galvos byrant senajam ar pro skyles varvant lietaus vandeniui. Visgi tokia nuomonė ir klaidinga, ir gali nemažai kainuoti. Mat pamačius, kad stogas kiauras arba jam pradėjus byrėti, konstrukcijai jau būna padaryta nemenka žala, kurios pašalinimas, tikėtina, gerokai paplonins piniginę. Taigi vertinimą reiktų atlikti laiku ir tinkamai.

Todėl, pirmiausia, paskaičiuokite, kiek metų stogas jau dengia namą. Specialistai sako – kokybiškos medžiagos ir gerai atlikti darbai ramybę užtikrina maždaug ketvirčiui amžiaus. Tačiau mes ne visada žinome, kas ir kaip stogą dengė. Kitas vertinimo būdas – paprastas. Jei pažeidimai ar deformacijos matomi akimi, tai jau ženklas, kad delsti nereiktų. Taip pat verta po gero lietaus akyliau pasidaryti po palėpę. Joje radę vandens nuotekų ar kitos žalos požymių, ruoškitės stogo darbams.

Išsirinkite medžiagas

Stogo dengimo ir remonto darbai yra reiklūs kokybei. Todėl rinkitės taupančias energiją medžiagas, palyginkite pastarųjų charakteristikas, įvertinkite, kiek ir kokių jų reikės. Svarbus ir stogo dangos pasirinkimas. Dažniausiai Lietuvoje dengiama čerpėmis, skarda ir bituminė danga. Pirmoji – viena seniausių, todėl jos technologija jau gerokai išvystyta. Čerpės būna gaminamos iš molio ar betono, fasadui suteikia solidumo, natūralumo, yra ilgaamžės, nedegios, tvarios, netgi sugeria lietaus ar stipraus vėjo garsą.

Savo ruožtu skarda Lietuvoje – bene populiariausia. Tokie stogai yra tvirti, lengvi ir kokybiški, dengiami greitai, paprastai bei ekonomiškai. Tuo metu bituminė danga yra labai sandari, puikiai pritaikyta įvairaus dydžio nuolydžiams, hermetiška, atspari drėgmei. Ji savo privalumais džiugina tiek dengiant naują stogą, tiek renovuojant senąjį.

Pasitelkite pagalbininkus

Stogo dengimui būtini ir tinkami pagalbiniai. Todėl norimą rezultatą padės pasiekti ne tik patyrę bei profesionalūs meistrai, bet ir kokybiškas stogų hermetikas. Mat atliekant įvairius montavimo darbus fasadinėje pastato pusėje, sujungiant lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo sistemas, lietvamzdžius, įrengiant plienines ar bitumines stogo dangas, būtina naudoti hermetiką sandarumui užtikrinti.

Tai – neatsiejama darbų dalis. Stogų ir fasadų hermetizavimas yra privalomas, nes namui suteikia atsparumą, sandarumą, ilgaamžiškumą. Be to, dirbant lauke ir veikiant aplinkos sąlygoms, labai svarbu, kad hermetikas būtų atsparus UV spinduliuotei, turėtų stiprią siūlę bei būtų naudojamas tiek ant sausų, tiek ant šlapių paviršių šiltuoju ir šaltuoju sezonais. Visomis šiomis savybėmis pasižymi FOME FLEX „Kauchuk All seasons“ lauko hermetikų linija.

Šie produktai yra idealus pasirinkimas naujai sandarinamiems objektams: čerpėms, PVC ir metaliniams latakams, stogo dangoms. FOME FLEX „Kauchuk“ liniją sudaro 6 spalvos, atitinkančios Europoje pripažintą RAL spalvų paletę – skaidri, raudona, ruda, pilka, antracito, juoda. Šis hermetikas puikiai tinka sandarinti vietas, kuriose susijungia skirtingos medžiagos: betonas–metalas, akmuo–medis, plastikas–stiklas ir daugelis kitų. Po sustingimo produktas užtikrina atsparumą bei išlaiko savo fizines savybes netgi +100 laipsnių temperatūroje.

FOME FLEX „Kauchuk All seasons“ yra profesionalus pagalbininkas kiekvienam stogo dengimo ar remonto meistrui. Pasitelkus jį ir visus patarimus, namai džiugins saugumu, komfortu bei estetiniu grožiu.